KOLEJNA EDYCJA KURSU

Stacjonarny kurs JAVA

(Tworzenie aplikacji internetowych w oparciu o JAVA EE i jQuery)

Kilka słów O KURSIE

O KURSIE

Program kursu dopasowany jest do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy i jest przeznaczony dla osób, które chciałyby związać się zawodowo z obiektowym językiem programowania JAVA. Uczymy praktycznych i najnowszych rozwiązań, których używa się obecnie w wielu technologiach. Po zakończeniu kursu każdy absolwent będzie potrafił utworzyć aplikację internetową zgodną z obecnymi standardami, przy zachowaniu najprostszych do zrozumienia stosów technologicznych. Nasze laboratorium programistyczne prowadzone jest wyłącznie przez programistów praktyków z kilkunastoletnim stażem zawodowym w branży IT związanych z językiem JAVA oraz wszelkim stosem technologicznym wymaganym przez nowoczesne i wydajne aplikację internetowe.

Kurs przygotowuje do pracy na stanowisku Programista Java, Junior Java Developer lub podobnym. Wiedza uczestników kursu będzie systematycznie sprawdzana, a dla najlepszych absolwentów przewidziane są benefity w postaci zatrudnienia lub płatnego stażu u partnerów tej edycji kursu tj. nSolution sp. z o.o. oraz Mikronika sp. z o.o.

Partnerzy kursu

mikronika nsolution

MODUŁY

W bloku pierwszym zostaną omówione podstawy języka programowania JAVA, konfiguracja oraz uruchomienie środowiska programistycznego.Przedstawimy składnie, słowa kluczowe, zasady oraz praktyki dobrego programowania z naciskiem na czysty kod. Będziemy pisać proste aplikację okienkowe, które będą wprowadzeniem do języka JAVA. Omówimy m.in. typy zmiennych, pętle, bloki warunkowe, wyjątki oraz zasady obiektowości i podstawy algorytmiki.

Blok ten zawiera podstawy tworzenia dobrych interfejsów graficznych aplikacji internetowych przy pomocy najprostszych (zarazem najpopularniejszych i rozbudowanych, ale łatwych w zrozumieniu) frameworków: Bootstrap (HTML5 + CSS3) oraz jQuery (JavaScript). Będzie to wprowadzenie do zapoznania się z zasadami i projektowaniem User Interface (UI) oraz zapewnianie jak najlepszego User Expirence (UX).

Blok trzeci, to podstawy SQL. W tym module zajęć omówimy pracę w relacyjnej bazie danych. Kursanci poznają techniki projektowania dobrych baz danych, w zależności od wymagań aplikacji. Będziemy pisać zapytania SQL, które pozwolą na pobieranie danych (również wyszukiwanie), zarządzanie danymi (tworzenie, edycja, usuwanie).

W tym bloku poznamy podstawy JAVA EE, które pomogą stworzyć pierwszą aplikacje internetową napisaną właśnie w języku JAVA. Poznamy wzorce projektowe (m.in. MVC, Polecenie, Fabryka, Budowniczy). Kursanci zdobędą umiejętność tworzenia WebService opartego o REST (RESTful Web Services, w skrócie JAX-RS).

Blok zapozna kursantów z zasadą działania kontenera rozwiązującego zależności (CDI) i korzystania z niego. Blok nauczy korzystania z bazy danych z wykorzystaniem biblioteki Hibernate. Kursanci zapoznają się także z innymi pomocnymi bibliotekami, które ułatwiają rozwiązywanie problemów. W tym bloku również nauczymy łączyć widok z API napisanym w JAVA.

Ostatni blok naszego kursu to projekt. Zostanie on poprowadzony zgodnie z techniką zwinną Scrum. Projekt podsumuję i utrwali zdobędą wiedzę. Będzie on poprowadzony tak jak projekty komercyjne. Od wizji klienta po realizację, reagowanie na zmiany w projekcie i ostateczny odbiór.

Czego wymagamy?

Chęci do nauki i rozwoju. Umiejętności analitycznego oraz logicznego myślenia.

Znajomości podstawowej nomenklatury programowania. Podstawowej znajomości HTML oraz CSS.

POMOCE ON-LINE

Poznaj CENNIK za kurs

Cena kursu

Cena kursu, to 8000 zł. W cenie zawarte jest szkolenie trwające 208 godzin (13 weekendów, 8 godzin dziennie) oraz materiały szkoleniowe, kawa i herbata bez limitu.

Cena za godzinę

Stawka godzinowa to 50 zł. Istnieje możliwość rezygnacji z kursu w dowolnym momencie. W podjęciu decyzji pomogą testy międzymodułowe oraz konsultacje z trenerami.

Formy płatności

Płatności za kurs przyjmowane są z góry. Po rezygnacji zwracamy niewykorzystane środki proporcjonalnie według stawki godzinowej. Płacisz jedynie za zrealizowane godziny.

Wahasz się? Nie wiesz czy warto?

Poznaj opinię naszych absolwentów.

PRZECZYTAJ OPINIE ABSOLWENTÓW

Poznaj OPINIE naszych absolwentów

Nie wiesz czy zamówić?

Jeśli masz wątpliwości wypełnij formularz kontaktowy. Odezwiemy się!

NAPISZ DO NAS